A Hajdúhadházi Városi Óvoda Petőfi Utcai Telephelyén egészséghét volt a Mazsola csoportban. A témához kapcsolódóan egy rendkívül hasznos és gyakorlatias elsősegély-nyújtási bemutató került megrendezésre, melynek célja az volt, hogy a mindennapokban is alkalmazható, életmentő ismeretekkel gazdagítsa az óvoda közösségét.
Az egyik egészségügyben dolgozó szülő kezdeményezésének köszönhetően a Mentődolgozók Kulturális és Szabadidős Egyesületén keresztül Elek József mentőstiszt és kollégája Zsíros Katalin önkéntes szakember jött el hozzánk.
A program két részletben valósult meg: először a Hajdúhadházi Városi Óvoda pedagógusai vettek részt rajta, majd a Mazsola csoportos gyermekek szülei, illetve a többi csoportból a Szülői Munkaközösség tagjai és még néhány szülő. A résztvevők megfigyelhették a lélegeztetés, újraélesztés lépéseit, és megtanulhatták, hogy mi a teendő, ha félrenyelés miatt fulladás veszélye áll fent. Kérdezhettek, kipróbálhatták az egyes fogásokat, és olyan tudással gazdagodhattak, amely otthoni környezetben is életmentő lehet.
Hálásak vagyunk az előadóknak, hogy időt és energiát szántak közösségünkre, és bízunk benne, hogy a megszerzett ismeretekre soha nem lesz szükség éles helyzetben, de ha mégis, akkor felkészülten tudunk cselekedni.