Manó mese

Óvodapedagógusok: Feketéné Barna Ila és Hinek Lászlóné
Pedagógus asszisztens: Juhász Zsuzsanna
Dajka: Birtáné Sipos Judit
Hol volt, hol nem volt, valahol nem is olyan messze, volt egy Bercsényi óvoda.
Ennek az óvodának a földszintjén, annak is az egyik csoportjában, 25 – en éldegélnek a kis -, közép – és nagycsoportos manók Ila, Zsuzsika, Zsuzsa és Jutka néni szerető, óvó és gondozó közelségében. Az itt lakó manók vidámak, kedvesek, barátságosak, és viccesek, sokat nevetnek.
A manók csoportjában fontos, hogy minden nap, minden manó testi, lelki, szociális és értelmi fejlődését úgy támogassuk, hogy a manók nap, mint nap, örömmel érkeznek Manófalvára, ahol biztonságban és jól érzik magukat.
Manófalva lakói nagyon szeretnek játszani, énekelni, táncolni, csodás meséket hallgatni, izegni – mozogni és az őket körülvevő csodás világot felfedezni.
Így az építőjátékokból varázslatos dolgokat építenek, a babaszobában szívesen sütnek -főznek, finom ételeket készítenek. Szorgalmas kis kezeik a rajzasztalnál csuda szép dolgokat alkotnak. A meséket mindig nagyon várják és érdeklődve hallgatják, de ők maguk is szívesen dramatizálnak meséket. Kedvelik a bábjátékokat és örömmel játszanak az óvónénikkel izgalmas társas -, mozgásos – és fejlesztő játékokat. Az egészséges életmódot követik, gyakran mennek sétálni, túrázni, kirándulni ahová gyakran szüleik is elkísérik őket.
Manófalva lakói tisztelik a szokásokat és hagyományokat. Ezekre az alkalmakra mindig nagy várakozással készülnek, amiben a manószülők is szívesen részt vesznek, alkotnak, gyűjtögetnek, segítik a kismanókat. Szeretnek sütni, gyakran készítenek valami nagyon finomat és különlegeset.
A manók ezen túl, egymás születésnapját is számontartják. Ilyenkor vidám zenés, táncos mulatságokat rendeznek a mindenkori ünnepelt tiszteletére.
A manók rendszeretők, szívesen szorgoskodnak a csoportban, sepregetnek, törölgetnek, terítenek, naposi munkát vállalnak. Segítőkészek, kérésre, de önállóan is szívességeket tesznek meg egymásnak és a felnőtt manóknak is.
A kertészkedést sem vetik meg. A veteményesüket szorgalmasan gondozzák, gyomlálják, kapálják és locsolják.
Ebédidőben, az étvágy sem hagyja őket cserben. A délutáni pihenéskor, az álombaringató mese és dalocska után nagyot szunyókálnak. A nap végén a manók örömmel és élményekkel gazdagon térnek haza.
Ha szeretnél a csoportunkhoz tartozni, akkor látogass el Manófalvára, a Hajdúhadházi Városi Óvoda Bercsényi Utca Telephelyére.