Óvodánkban nagy hangsúlyt fektetünk a fenntarthatóságra nevelésre, a környezet védelmére, megóvására, szépítésére. Ezzel együtt azt is kiemelten fontosnak tartjuk, hogy a szülőkkel, családokkal közösen tegyük ezt, neveljük erre a gyermekeket, közösen tevékenykedve mutassunk jó példát.
Ezért a Föld napján – április 22-én – növényeket ültettünk az óvodánk udvarán, illetve az óvoda utcafrontján, másnap pedig egész nap papírgyűjtést szerveztünk. A Hajdúhadházi Városi Óvoda Petőfi Utcai Telephelyén ennek a két programnak a segítségével több, mint 150 család járult hozzá a fenti, közös célok eléréséhez. A környezetünk szebb lett: vetemények (hagyma, borsó, palánták) kerültek a földbe, illetve a magaságyásokba, a balkonládákba, és a földbe pedig azokat a virágokat ültettük el, amiket a gyerekek a szüleikkel együtt hoztak. Előkerültek a kis ásók, locsolókannák, dolgozott a sok kis kéz, még nagyobb volt az élet az óvodában, mint máskor. Jó volt látni az udvaron a sok lelkes szülőt és gyermeket.
A papírgyűjtés során több, mint 3,5 tonna papírhulladéktól tisztítottuk meg a háztartásokat. A papírgyűjtés lebonyolítása (mérések, pakolás) is szülői segítséggel történt, melyet egy kis cserepes virággal köszöntük meg, illetve a papírgyűjtésben részt vevő családok gyermekei is kaptak egy kis apró meglepetést.
Bízunk benne, hogy a közös tevékenykedésünk által jó példák vagyunk a gyermekek előtt, és így tudjuk formálni a gondolkodásukat a környezetünk szeretetéről, óvásáról, fontosságáról.







